سپتیک گیلان

سپتسک گیلان تولیدکننده انواع پکیج های تصفیه فاضلاب پیش ساخته (بی هوازی) - سپتیک تانک - سندفیلتر (صافی شنی) - منهول(آدم رو) - گریس تراپ (جربیگیر – دانه گیر)

فاضلابها یکی از عوامل مهم آلودگی محیط زیست بشمار می آیند. لذا باید در جمع آوری و تصفیه آنها اقدامی اساسی نمود. تا آب ، این سرمایه ملی را به چرخه طبیعت برگرداند و مانع از آلودگی و به هدر رفتن آن شد. با توجه به کمبود شدید آب در کشور ما که اصولا در بیشتر موارد یکی از عوامل اصلی بازدارنده در هر نوع پیشرفت و خودکفایی می تواند تلقی گردد. تعمق و تامل بیشتری را در جهت جمع آوری و دفع صحیح فاضلابها می طلبد.

لذا در این راستا سپتیک گیلان پس از سالها بررسی و تحقیق و تجربه در تولید دستگاههای تصفیه فاضلاب خواسته است گامی مثبت در تصفیه و جلوگیری از هر چه بیشتر آلوده شده آبهای سطحی ، زیرزمینی و ساحلی بعمل آورد.

تولیدات سپتیک گیلان از جنس بتن مسطح ضد سولفات حاوی میکروسیلیس همراه با یک لایه پرایمر رطوبتی LA4 از خارج و یک لایه پوشش پلیمر از داخل و ماستیکهای درزبند در محل بدنه، فاق ، میانی و زبانه می باشد که برحسب نیاز محیط به دو صورت پیش ساخته و اجرا در محل نصب خواهد شد. در ضمن ظرفیتهای دستگاه با توجه به مشخصات پروژه با حجمهای مختلف و به صورت موازی قابل ساخت و اجرا میباشد.

برای دیدن پروژه های سپتیک اینجا کلیک کنید

اهداف تصفیه فاضلاب

حذف مواد آلاینده و معلق و شناور از فاضلاب

تصفیه مواد الی قابل تجزیه بیولوژیکی

از بین بردن میکروبها و عوامل بیماریزا

تامین و حفظ بهداشت زیست محیطی

برای دیدن پروژه های سپتیک اینجا کلیک کنید

سپتیک تانک Septic Tanks

سپتیک تانک ساده ترین نوع تصفیه خانه تک واحدیست که تصفیه مکانیکی (ته نشینی) و تصفیه زیستی با کمک باکترهای بی هوازی همزمان در آن انجام میگیرد. سپتیک تانک تشکیل شده است از انبار سرپوشیده ای که از بتن آرمه ساخته شده و فاضلاب پس از ورود به انبار و به علت کاهش سرعت جریان آن ، قسمتی از مواد معلق خود را به صورت ته نشینی و پساب تصفیه شده از دست میدهد و از سوی دیگر انباره بیرون میرود. مواد ته نشین شده بصورت لجن در کف انبار با کمک باکتریهای بی هوازی هضم میشود. از این فرآیند غیرهوازی در تصفیه فاضلاب میتوان بدون استفاده از تکنولوژی پیچیده و پر هزینه روشهای معمول، تصفیه فاضلاب را با هزینه بسیار کمتر و به نحو مطلوبتری به انجام رساند. در این روش در صورتیکه به فاضلاب اکسپژن نرسد، باکتریها بر این اساس است که اکسیژن مورد نیاز خود را از تجزیه مواد آلی و معدنی موجود در فاضلاب بدست می آورند و به عبارت دیگر این باکتریها برخلاف باکترهای هوازی، مواد نامبرده را احیاء میکنند.

نتیجه این فعالیت، تجزیه مواد آلی ناپایدار و تبدیل آنها به نمکهای معدنی پایدار و نیز گازهایی از قیبل گاز هیدروژن سولفوره، گاز متن ، گاز کربنیک و گاز ازت میباشد. به این ترتیب، ترکیبات آلی موجود در فاضلاب توسط یک دسته از میکروارگانیسمها به اسید استیک و گازهای دی اکسید کربن و هیدروزن تبدیل و سپس بوسیله دسته دیگری از میکروارگانیسمها به گاز متان تبدیل میشود که گاز متان حاصله خود موجب از بین رفتن باکتریهای موجود میگردد.

برای دیدن پروژه های سپتیک اینجا کلیک کنید

مزایای دستگاه سپتیک تانک

از مزایای دستگاه سپتیک تانک بی هوازی ، سرعت و آسانی حمل و نصب آن در هر مکان ، مقرون به صرفه بودن هر چه از نظر زمان ، عدم نیاز به فضا و مکان گسترده، عدم نیاز به هزینه سرویس و نگهداری بعدی ، عدم نیاز به قطعات مکانیکی و کادر متخصص میباشد.

برای دیدن پروژه های سپتیک اینجا کلیک کنید

موارد کاربرد دستگاه سپتیک تانک

از دستگاههای سپتیک تانک در پروژه های مختلف جهت تصفیه فاضلاب آپارتمانها و ساختمانهای مسکونی ، ویلایی ، هتلها ، مراکز درمانی ، بیمارستانها ، کارخانجات ، فاضلابهای شهری و روستایی ، مراکز آموزشی ، تالار و رستوران و آشپزخانه ها ، پادگانها ، پایانه های باربری و مسافربری و ... میتوان استفاده کرد.

برای دیدن پروژه های سپتیک اینجا کلیک کنید

صافی شنی Sand Filter

پساب خروجی از سپتیک در پاره ای از موارد حاوی مقداری مواد معلق ، شناور و آلاینده بسیار ریز میباشد که به جهت تصفیه بهتر و مطمئن تر ، پس از دستگاه سپتیک تانک از دستگاه صافی شنی استفاده میشود.

برای دیدن پروژه های سپتیک اینجا کلیک کنید

منهــول Manhol

در اتصال چند لوله فاضلاب به یکدیگر و یا در مسافتهای طولانی فاضلاب جهت اجرای درست و شیب بندی مناسب از منهول استفاده میگردد. منهولها به دو دسته تقسیم میشوند:

الف ) منهولهای قبل از دستگاه سپتیک

شامل یک فضای خالی جهت جمع اوری فاضلاب و تخلیه مجدد میباشد.

ب ) منهولهای بعد از دستگاه سپتیک

مانند حالت قبل میباشد و فقط در قسمت خالی فضا از ذغال پر میگردد. این عمل باعث میگردد که نه تنها عمل بند (الف) انجام گیرد، بلکه عمل صاف شدن نیز انجام میگیرد که از نظر عملکرد شبیه عملکرد صافی میباشد.

برای دیدن پروژه های سپتیک اینجا کلیک کنید

چربیگیر – دانه گیر Grease Trap

فاضلاب تولید شده در آشپزخانه و برخی از مراکز صنعتی حاوی مقادیر قابل توجهی روغن و چربی و دانه های آلی و معدنی است و دفع آنها به آبهای زیر زمینی و سطحی و چاههای جذبی عوارض سوء بر دیواره چاه و محیط زیست دارد ، لذا با استفاده از یونیت فوق میتوان در مورد حذف این مواد از فاضلاب کمک کرد.

برای دیدن پروژه های سپتیک اینجا کلیک کنید